Blog

Chwasty – zboża jare

Posted by Adam

Na wiosnę natura się budzi ze snu. My jedziemy w pole siać zboże i czekamy aż zacznie wzrastać.

Niestety chwasty, które są w ziemi zaczną rosnąć o wiele szybciej. Wielu rolników nie czeka na ich rozwój tylko wcześniej robią opryski. Wiedzą, że to i tak będzie konieczne, ale teraz chwasty są bardzo słabe, a zatem trzeba mniej środka, a efekt końcowy jest lepszy. Warto, zatem rozważyć takie rozwiązanie chyba, że chcemy czekać. Wtedy patrzymy, co się dzieje i jeśli widzimy, że chwasty mają się coraz lepiej to trzeba będzie zastosować herbicyd, który jest skuteczny w działaniu.

Jakie mamy chwasty na polach? Można je podzielić na dwie kategorie. Pierwsza to chwasty jednoliścienne, które są łatwe w zwalczaniu. Nie są zbyt wytrzymałe, dlatego z ich zniszczeniem na spokojnie sobie poradzimy. Gorzej, jeśli będzie drugi rodzaj, czyli chwasty dwuliścienne. Tutaj można wspomnieć o maku, który może zmniejszyć o kilkanaście procent nasze uprawy. Trzeba, zatem zastosować coś, co działa na wszystko. Będziemy wtedy pewno to, z czego zrobiliśmy oprysk trafi w problem, jaki mamy i że chwasty przestaną istnieć.

Trzeba korzystać z ofert, jakie znajdziemy u znanego producenta. Wybierając zestaw mocy wiemy, że to mieszkanka najlepszych składników, jakie tylko mogą się znaleźć w herbicydach. Środek wystarczy zastopować raz i będą z tego bardzo dobre efekty.

nam zależy nam tym żeby mieć coś bardzo skutecznego. Chodzi przecież o to żeby można było oszczędzić swój czas. Robimy jeden obrus i nie tracimy czasu i pieniędzy na paliwo. Wtedy taka uprawa będzie dla nas o wiele bardziej opłacalna. Stosujemy taki środek chwastobójczy zboża jare jaki jest najlepszy. Wybieramy to, co polecając rolnicy z bardzo dużym doświadczeniem, a wtedy wiemy, że właściwiej postępujemy. Zyskamy na tym większe plony, które przyniosą nam większe dochodu do naszego budżetu. Zyski to rozwój gospodarstwa, dlatego trzeba będzie o to zadbać, a wtedy będziemy o wiele bardziej zadowoleni. Naszym zadaniem jest zrobienie wszystkiego żeby ten cel udało się osiągnąć.