Blog

Stonka w ziemniakach

Posted by Adam

Problemy ze stonką to koszmar dla osób, które się tym zajmują. Dzisiaj, jeśli pojawia się stonka to można postarać się jej pozbyć w łatwiejszy sposób.

Mamy dostępność smrodków chemicznych, które mają opracowany bardzo skuteczny skład. Insektycydy są dostępne w sprzedaży, dlatego warto się zagłębić w ofertę. Dostosowujemy skład środka chemicznego to problemu, z jakim walczymy. Nie wybieramy czegoś innego tylko ma to być insektycydy na stonkę. Jeśli pojawia stonka to oznacza, że trzeba ją szybko zwalczyć. Czekamy to mamy większe problemy.

Nie chcemy tego, bo jeśli dopiero, co zauważyliśmy larwy stonki to można będzie je łatwiej zniszczyć. Stosujemy oprysk według instrukcji. Czekamy na odpowiednie warunki pogodowe i czekamy na odpowiedni czas. Musimy tego pilnować, bo inaczej można zaszkodzić nie tylko stonce, ale i ziemniakom, a na pewno tego nie chcemy. My chcemy jak najwięcej na tym zyskać, dlatego szukamy rozwiązań, które są dla nas najlepsze. Brak oprysku niestety źle się skończy. Stonka będzie się bardzo szybko rozmnażała, bo ma sporo pokarmu. Zniszczy nasze uprawy i zbiorów ziemniaka w tym roku nie będzie.

Tego nie chcemy, bo nasza cała praca poszłaby na marne. Stosujemy, zatem takie środki chemiczne, które są najlepsze. Nawet, jeśli musimy na taki środek wydać dużo pieniędzy to patrzymy ile na tym zyskamy? jeśli tego nie wybierzemy i nie zastosujemy to nic nie zarobimy na ziemniakach.

Problemy z insektami to jedno, a przecież jeszcze są chwasty i choroby. Uprawa ziemniaka wcale nie jest taka łatwa jak nam się wydaje. Trzeba się na tym znać i trzeba w porę działać, a wtedy nie ma żadnego zagrożenia. Jeśli to zagrożenie się pojawia to my wiemy, w jaki sposób sobie z tym poradzić. Robimy oprysk na szkodniki ziemniak i patrzymy, co się dzieje. Jeśli zrobiliśmy wszystko zgodnie z instrukcją to efekty szybko się pojawią aczkolwiek jest to zależne od tego jak dużo tej stonki było. Im dłużej czekaliśmy tym jest więcej larw i dorosłych osobników i na efekty działania środka dłużej wtedy czekamy.